Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /SERWISY/figeneration/index.php:3) in /SERWISY/figeneration/wp-content/plugins/freshmail_for_wordpress/src/Plugin/Newsletter/Freshmail.php on line 15

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /SERWISY/figeneration/index.php:3) in /SERWISY/figeneration/wp-content/plugins/freshmail_for_wordpress/src/Plugin/Newsletter/Freshmail.php on line 15
5 sposobów na aktywnego Sylwestra – FiGeneration
Doświadczam

5 sposobów na aktywnego Sylwestra


Po świątecznym lenistwie przychodzi pora na założenie sylwestrowych kreacji, staranne dopracowanie makijażu i szampańską zabawę do białego rana. W obecnych czasach coraz częściej odchodzimy jednak od tradycyjnych sposobów spędzania Sylwestra, wybierając rozrywki nietypowe i wymagające od nas nieco więcej zaangażowania.

Sylwester

Dotychczas najbardziej popularnym sposobem przywitania Nowego Roku był udział w zorganizowanej sylwestrowej zabawie z tańcami i przekąskami bądź samodzielne zorganizowanie niewielkiego spotkania w gronie przyjaciół. Tymczasem coraz większe zainteresowanie wzbudza idea spędzenia ostatniego dnia roku w sposób zupełnie nietypowy. Aktywny Sylwester wpisuje się w modę zdrowego stylu życia i dbałości o kondycję fizyczną. Po świątecznym obżarstwie przychodzi pora na spalenie dodatkowych kilogramów, które wiele osób zaczyna już w Sylwestra. W ten sposób dużo łatwiej dotrzymać noworocznych postanowień o przejściu na dietę, ponieważ już wkraczając w 2017 r. pielęgnujemy nowe zwyczaje. Coraz większa liczba osób decyduje się na wzięcie udziału w biegach sylwestrowych, sylwestrowych kąpielach w zimnej wodzie w ramach morsowania, wędrówkach po górach oraz w innych formach zabawy, które nie mają nic wspólnego z witaniem Nowego Roku na kanapie.

Sylwester

Sylwester w aquaparku

Spędzenie Sylwestra w wodnym parku rozrywki to atrakcja, która z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Duże baseny i ośrodki rekreacyjne coraz częściej wzbogacają swoją ofertę o możliwość przywitania Nowego Roku chlapiąc się w wodzie. To doskonała zabawa przede wszystkim dla rodzin z dziećmi, które przez całą noc mogą korzystać ze zjeżdżalni, wodospadów i wszystkich basenowych atrakcji. Oprócz standardowych zabaw, aquaparki w swojej sylwestrowej ofercie często mają także koncerty, dyskoteki, a nawet nocleg oraz poczęstunek.

Rejs jachtem

Aktywny wypoczynek nie zawsze musi kończyć się dla nas zmęczeniem. Często chodzi o jego odmienność od rokrocznego spędzania Sylwestra na domówce ze znajomymi, przy suto zastawionym stole i z kieliszkiem szampana w dłoni. Rejs jachtem to atrakcja, którą w swojej ofercie ma wiele popularnych biur podróży, dzięki czemu Nowy Rok możemy przywitać m.in. w Grecji, Chorwacji czy na Wyspach Kanaryjskich. Na pokładzie jachtu przez całą noc trwa zabawa, zwieńczona rozbłyskami fajerwerków o północy, czasem połączona także z zacumowaniem w którymś z miast portowych. Taka zabawa sporo kosztuje i miejsca na wycieczce trzeba rezerwować z dużym wyprzedzeniem, ale przecież Sylwester jest tylko raz w roku.

Sylwester w siodle

Dla wielbicieli konnych wypraw nie ma lepszej możliwości spędzenia Sylwestra niż właśnie podróżując w siodle. Polskie gospodarstwa agroturystyczne wychodzą naprzeciw takim oczekiwaniom i wiele z nich organizuje całonocne konne wyprawy po górach oraz lasach. To niesamowita możliwość spędzenia czasu z ulubionymi czworonogami, ale także doskonała okazja do poznania nowych osób czy zacieśnienia więzi rodzinnych. Sylwester w siodle często związany jest także z kultywowaniem polskiej tradycji, np. poprzez tradycyjny swojski poczęstunek, organizowanie kuligów, wielkich ognisk, a także śpiewów i tańców do białego rana. Sylwester spędzony na grzbiecie konia to doskonała okazja dla mieszczuchów do wyrwania się ze zgiełku i tłoku oraz do zrelaksowania się na łonie natury.

Sylwester na safari

Dla osób z nieco zasobniejszymi portfelami doskonałym rozwiązaniem na aktywne spędzenie Sylwestra jest wyjazd na safari. Afrykańska przygoda to świetna rozrywka nie tylko dla całej rodziny, ale także dla spragnionych wrażeń singli. Niestety na taką wyprawę należy przeznaczyć od kilku do kilkunastu dni, dlatego musimy zaplanować ją odpowiednio wcześniej i zaklepać urlop w pracy. Większość biur podróży w ramach takiej egzotycznej wycieczki oferuje możliwość przejazdu po pustyni, podejrzenia miejscowej fauny w jej naturalnym środowisku, poznanie lokalnych plemion, a nawet przelot samolotem nad pustynią. Taka niezapomniana wyprawa to doskonały sposób na rozpoczęcie Nowego Roku i przygoda, której wszyscy będą nam zazdrościć.

Sylwester na stoku

Aktywny Sylwester kojarzy nam się przede wszystkim z wyjazdem w góry. Ośnieżone zbocza to doskonałe miejsce do uprawiania wszelkich sportów zimowych, np. jazdy na nartach, snowboardzie czy nawet zjeżdżania na sankach, co preferują najmłodsi członkowie rodziny. Coraz częściej w większych ośrodkach turystycznych można wypożyczyć także skutery śnieżne bądź wziąć udział w zorganizowanej wyprawie tymi pojazdami. Wielbiciele mocniejszych wrażeń mogą skorzystać także z oferty ski-skiringu czy wspinaczki górskiej, a po zabawie odpocząć przy kominku w schronisku z kubkiem grzańca w dłoni.

Sylwester

A w jaki sposób Wy zamierzacie spędzić Sylwestra w tym roku? Preferujecie wypoczynek aktywny czy może bardziej tradycyjny?

Related Post

Podobał Ci się artykuł?

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać co jakiś czas informacje o nowych artykułach.

email marketing powered by FreshMail
Doświadczam
Joga jako droga do samopoznania
Doświadczam
Znaczki w czasach zarazy
Doświadczam
Freeganizm, czyli filozofia grzebania w śmietniku