Korzystam

Niesamowite techno – rzeźby japońskiego artysty


Artysta, znany również jako Shovelhead, zasłynął jakiś czas temu nietypowym zleceniem wykonanym dla jednej z firm produkujących części rowerowe. Łącząc przerzutki, szczęki hamulcowe, wielotryby, amortyzatory i inne komponenty, zbudował dwa roboty, wysokie na 40 cm.

Kolejny popis kunsztu Shovelheada mieli okazję podziwiać goście wystawy poświęconej artyście. Prace zaprezentowane w tokijskiej galerii iRex urzekają jakością wykonania. Każdy z robotów jest dopracowany w najmniejszym detalu i zaskakuje pomysłowością twórcy. Duże oczy i sympatyczny wygląd niektórych z nich mogą kojarzyć się z postaciami z gry Machinarium.

shovelhead-exhibition-steampunk-art-for-geeks-5

fot: gizmag.com

Historia Yasuhito Udagawy jest równie ciekawa, co rzeźb, które tworzy. W latach 90. artysta pracował jako sprzedawca. W 1995 roku firma, która go zatrudniała, ogłosiła upadłość. Yasushito zdecydował, że zamiast szukać kolejnej pracy, uczyni swoje hobby głównym źródłem utrzymania.

Dziś jego prace można kupić za równowartość 4 – 5 tys. zł, co nie jest wygórowaną ceną jak na sztukę nowoczesną. Więcej zdjęć z tokijskiej wystawy artysty możecie zobaczyć na tej stronie.

[FM_form id="2"]
Korzystam
Nietypowy kalendarz – każdy dzień to święto!
Korzystam
Kino skandynawskie. Nie zawsze mroczne historie z niedalekiej Północy
Korzystam
Literatura kobieca