Doświadczam

Sztuka medytacji


Od współczesnej kobiety wymaga się bardzo wiele i nieraz nawet najmniejsze potknięcie kończy się nieprzyjemnymi komentarzami. Niegdyś panie pełniły rolę gospodyń i matek, obecnie obok tego nierzadko starają się rozwijać swoją karierę zawodową. Niektórzy wątpią, czy w ogóle takie połączenie ogromnej ilości obowiązków jest możliwe albo ma jakąkolwiek szansę powodzenia. Jednym ze sposobów na spełnianie swoich marzeń bez negatywnego wpływu na wypełnianie ciążących na nas powinności jest odpowiednie zdystansowanie się do rzeczywistości i naładowanie energią. Idealnie nadaje się do tego sztuka medytacji. Jeżeli jesteś ciekaw, czym ona jest oraz w jaki sposób możesz ją wykorzystać, by czuć się szczęśliwym i spełnionym, przeczytaj poniższy artykuł.

Współcześnie coraz więcej osób docenia naukę medytacji. Dość wspomnieć, że obecnie to właśnie ona nierzadko jest wykorzystywana w psychoterapii. Zanim jednak dowiemy się, co daje medytacja, warto dowiedzieć się, w jaki sposób jest ona definiowana. Większość z nas kojarzy medytację z jakimiś dalekowschodnimi wierzeniami religijnymi i taki pogląd jest słuszny, choć niektórzy mogą twierdzić, że krzywdzący. Medytacja to pojęcie dość szerokie, które poprzez zanurzenie się we własnych rozmyślaniach ma w różny sposób przyczyniać się do naszego samodoskonalenia. Istnieje wiele szkół nauki medytacji, które posiadają nierzadko odmienne założenia w odniesieniu do tego, czym ma dane zagłębienie się we własne myśli skutkować. Jedni uważają, że wykonywanie jakiejś techniki medytacji prowadzi do złączenia z bogiem, podczas gdy inni sądzą, iż celem jej jest przezwyciężenie własnych słabości. To właśnie ona prowadzi także do podniesienia niskiej samooceny, polepszenia złego samopoczucia psychicznego i zdrowotnego. Medytacja to świetny sposób na relaks i odpoczynek zarówno naszej sfery fizycznej, jak i duchowej. Kiedy wiesz, jak medytować, możesz wzmocnić swoją odporność na stres, zwiększyć poczucie własnej wartości, w lepszy sposób oceniać uczucia i emocje swoje i innych, a także w odpowiedni sposób je wyrażać. Znajdując odpowiednią dla siebie technikę medytacji, poprawisz także swoją efektywność w pracy, co będzie efektem zwiększenia poziomu inteligencji i kreatywności.

 Zanim zdecydujesz się na wybór jakiegokolwiek sposobu medytacji, dowiedz się, czy nie posiadasz jakichkolwiek przeciwwskazań związanych z tą metodą samodoskonalenia się. Nie powinny bowiem medytować osoby cierpiące na różnego rodzaju choroby psychiczne. Przed wejściem w głąb siebie powinnaś odpowiednio przygotować siebie i własne otoczenie. Na początku bardzo trudno będzie ci się skoncentrować na ćwiczeniach, dlatego też musisz zadbać o to, byś czuła się komfortowo i by nikt i nic ci nie przeszkadzało. Ubierz się wygodnie i usiądź w przyjemnym dla ciebie miejscu po turecku. Możesz także przygasić światło i włączyć muzykę relaksacyjną albo zapalić aromatyczne świeczki. Wyprostuj plecy i połóż ręce na kolanach. Weź kilka głębokich oddechów i wyobraź sobie jakiś nieskomplikowany obraz. Bardzo ważne jest, abyś skupiła się na nim tak mocno, by wszystkie myśli związane ze światem zewnętrznym zostały uśpione.

[FM_form id="2"]
Doświadczam
Burger w sosie hipsterskim
Doświadczam
Handmade – dla chcącego nic trudnego
Doświadczam
Turcja – kosz przysmaków świata