Pracuję

Darmowe wideolekcje z mistrzem Steve’em McCurrym [wideo]


Steve McCurry został zapytany, jak wykonać dobre zdjęcie. Przyznacie, że to dosyć oklepane pytanie, ale warto wysłuchać, co na ten temat ma do powiedzenia mistrz fotoreportażu.

Cykl składa się z 10 filmów, w których fotograf podzieli się podstawową wiedzą, potrzebną do wykonania solidnych zdjęć. Każdy minutowy odcinek będzie ukazywał się co pewien czas, mniej więcej co tydzień. Do tej pory w Sieci pojawiło się 5 odcinków.

Po następne odcinki zapraszamy na uk.phaidon.com.

Kim jest Steve McCurry? Pewnie większość z Was to wie. Jeśli nie, to odsyłam po więcej informacji do Wikipedii. W wielkim skrócie to znany i ceniony fotograf, który jest członkiem agencji Magnum Photos (od 1986 roku) oraz stałym współpracownikiem National Geographic. Zrobiło się o nim głośno w 1985 roku, kiedy jego zdjęcie afgańskiej dziewczynki wykonane rok wcześniej w pakistańskim obozie uchodźców Nasir Bagh zostało opublikowane na całym świecie, między innymi na okładce NG. Po 19 latach fotograf odnalazł nieznaną nikomu dziewczynę o intrygujących oczach.

McCurry fotografował na wielu konfliktach, między innymi w czasie wojny afgańsko-sowieckiej, iracko-irańskiej, konflikcie w Bejrucie, Kambodży, na Filipinach, podczas pierwszej wojny w Zatoce Perskiej oraz interwencji wojsk NATO w Afganistanie.

Powiązane wpisy

[FM_form id="2"]
Pracuję
2013 rokiem prof. Jana Czochralskiego, Witolda Lutosławskiego i Juliana Tuwima. Kim byli ci panowie?
Pracuję
Praca dla kasy
Pracuję
Slow life czy korpostyle – co wybrać, by potem nie żałować?