Korzystam

Łóżko z fantazją. Niezbędny mebel w nietypowym wydaniu


  • 0


Wygodne łóżko to podstawa. Relaks, porządny wypoczynek, przyjemny sen. To wszystko nie byłoby możliwe bez dobrze znanego nam łóżka. Pytanie brzmi, czy to tylko mebel, czy może sprzęt, który wbrew pozorom jest w stanie zapewnić mnóstwo nietypowych, a zarazem funkcjonalnych rozwiązań.

Stary pomysł w nowym wydaniu

Kto z nas nie pamięta łóżek, które chowały się w meblościance. Na noc szybki ruch kluczykiem i na podłogę opada łóżko. Rano po schowaniu go w pokoju było miejsce na zabawę lub inne niezbędne sprzęty, które na noc odsuwało się na bok, tak żeby wszystko się pomieściło. Tamte meble nie były szczytem finezji designerów, ale cieszyły się popularnością ze względu na swoją funkcjonalność. Dziś coraz częściej wraca się do tego sprawdzonego sposobu, ale forma wydaje się bardziej zachęcająca i stylowa.

W ciągu dnia elegancka sofa z uroczą półeczką na aktualnie używane książki lub inne niezbędne drobiazgi.

W nocy lub w przypadku wizyty niespodziewanych gości wystarczy chwila, żeby tylny panel przemienił się w wygodne łóżko.

Ciasne, ale własne, czyli jak umiejętnie wykorzystać niewielką przestrzeń

Grunt to mieć swój kąt. Jednak nie zawsze możemy zamieszkać w dużym domu czy mieszkaniu. Kiedy nie mamy do dyspozycji zbyt dużej przestrzeni, musimy wykazać się pomysłowością i kreatywnością. Niestety, równie często, jeśli nie częściej, trzeba pójść na kompromis. Na szczęście dzisiejszy rynek daje ogrom możliwości, dodatkowo możemy korzystać z licznych źródeł pomocnych w odnalezieniu odpowiedniej inspiracji. Kiedy przestrzeń nie jest naszym sprzymierzeńcem, nie możemy się bać: musimy podjąć wyzwanie i urządzić mieszkanie nie tylko funkcjonalne, ale też ładne. Dla wielbicieli nocnego czytania, których powierzchnia mieszkaniowa jest ograniczona, poniżej propozycja, która zapewni im dostęp do ulubionej literatury przy równoczesnym minimalnym zużyciu powierzchni użytkowej.

Meblowy Doktor Jekyll i Mr Hyde

To, że nie posiadamy przestronnego mieszkania, nie wyklucza przyjmowania gości. Oczywiście nie jest powiedziane, że trzeba mieć w swoich przezornych zasobach domowych najnowszy model dmuchanego materaca. Wystarczy chwila i sztampowe hasło „możesz przenocować na kanapie” nabiera zupełnie innego znaczenia.

Przykładem nieokiełznanej zmienności może być również kanapa zaprojektowana dla włoskiej firmy Campeggi przez Emanuele Magini. Ten niepozorny kawałek materiału może zmienić się niemal we wszystko. Ruchoma forma świetnie dostosowuje się do zmieniających się potrzeb: począwszy od małego łóżka, poprzez sofę, aż po dwa fotele w różnych wariantach.

Wielofunkcyjność – nowy wyznacznik jakości

W dzisiejszym świecie coraz mniej używanych przez człowieka przedmiotów spełnia tylko jedną funkcję. Telefon komórkowy już od dawna nie służy tylko do dzwonienia. Teraz jest to aparat fotograficzny, podręczny notatnik, a przede wszystkim narzędzie umożliwiające komunikację za pomocą wszelkich dostępnych kanałów. Podobny trend coraz częściej dotyczy wszelkiego rodzaju mebli.

Świetny tego przykład stanowi poniższe łóżko, które zdecydowanie nie jest już tylko łóżkiem.

Ten wielofunkcyjny box jest dla użytkownika źródłem radości i wielu przydatnych rozwiązań. Nie dość, że człowiek może się w spokoju wyspać na wygodnym łóżku, to jeszcze może przed snem urządzić sobie niemal kinowy seans (specjalne miejsce pozwala na zamontowanie ekranu). Ponadto jest możliwość dowolnej aranżacji czy zawieszenia kołyski.

Pozostałe elementy zostały dokładnie przedstawione na stronie producenta.

Co nieco dla leniuchów

Wszyscy ci, do których nie dotarły nauki z dzieciństwa dotyczące ścielenia łóżka zaraz po wstaniu rano, powinni zainteresować się projektem włoskiej firmy Florida Furniture, która wprowadziła na rynek model łóżka Zip Bed. Wystarczy szybki ruch zamkiem i cały nocny bałagan się chowa, dając obraz czystości i zadbania. Wszystko to z zachowaniem dobrych standardów wykonania i wygody.

Łóżko rodzinne

Co prawda na naszym kontynencie nie jest to zjawisko powszechne, jednak w wielu częściach świata praktykuje się, że jedno z rodziców (lub oboje) śpi w tym samym łóżko co dziecko. To, co przeciętnemu Europejczykowi może wydawać się dość dziwne lub nawet niebezpieczne, w niektórych kulturach jest zjawiskiem całkowicie normalnym i naturalnym. Tak naprawdę aż do XIX wieku praktykowano tę metodę niemal na całym świecie, dopiero wtedy nastąpiła tak zwana „moda” na przenoszenie dziecka do osobnego pokoju czy oddzielnego łóżeczka. Zwolenników i przeciwników systemu spania rodzinnego znajdziemy wielu, jedni i drudzy mają swoje argumenty. Każdy sam musi zdecydować, która teoria lepiej sprawdzi się w jego domu. Zwolennicy na pewno będą mieć możliwość nieograniczania się z powierzchnią łóżka, co może sprawić ogromną frajdę całej rodzinie. Niedzielne leniuchowanie na ogromnym łóżku może być naprawdę bardzo przyjemne.

Łóżko to nasze małe królestwo. Zostawiam Was więc z dobrze znanym powiedzeniem: jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz.

[FM_form id="2"]
Korzystam
Gotowanie na ekranie – o fenomenie popularności programów kulinarnych
Korzystam
Teatr nowoczesny – trzymanie w niepewności
Mieszkam
Modne ulice w Polsce