Bez kategorii

Świąteczny nastrój, świąteczny design


  • 0
(Fot. Flickr/pagedooley/Lic. CC by)

(Fot. Flickr/pagedooley/Lic. CC by)

Świąteczny czas jest nierozerwalnie związany z odpowiednią oprawą artystyczną. Ubieranie choinki nie stanowi już punktu kulminacyjnego przygotowań. Coraz częściej decydujemy się na poszerzenie i urozmaicenie naszych świątecznych aranżacji.

Każdego roku stacje radiowe prześcigają się w liczbie emitowanych świątecznych piosenek. Miasta i miasteczka oświetlane są różnokolorowymi stylizowanymi neonami. Wystawy sklepowe wypełniają choinki, sztuczny śnieg i mnóstwo innych świątecznych ozdób. Wszystko to nie pozwala ludziom zapomnieć o zbliżających się świętach. Jak w całym tym zamieszaniu i przepychu zachować dystans i znaleźć chęci na udekorowanie własnego domu? Grunt to odpowiednia motywacja i kreatywna inspiracja.

Choinka – świąteczny gwóźdź programu

Możliwości designerskie dotyczące choinki są tak bogate, że nawet najbardziej wymagający osobnik znajdzie dla siebie najlepsze z możliwych rozwiązań. Oprócz standardowych choinek, czy to sztucznych, czy to żywych, istnieje mnóstwo innych choinkowych opcji. Poniżej kilka propozycji.

Na początek mój faworyt. Choć wykonanie takiej choinki może być odrobinę pracochłonne, uważam, że efekt końcowy z nawiązką wynagrodzi wszelkie trudy. Jest to propozycja dla tych, którzy mają do wykorzystania bardzo ograniczoną przestrzeń.

Również z serii choinek mało przestrzennych, tym razem w wersji barwnej i minimalistycznej:

Kolejna propozycja wymaga pewnej dawki kreatywności, ale jest możliwość przeprowadzenia zmian w zależności od nastroju. Opcja tylko dla zwolenników farby tablicowej:

Smakowite ozdoby

Dekoracje mogą powstawać z przeróżnych produktów. Nie istnieją żadne ograniczenia, oczywiście oprócz tych, które narzucimy sobie sami. Smakowitą propozycją są nie tylko powszechnie znane ozdoby wykonane na bazie świątecznych ciasteczek. Oczywiście mają one swój niepowtarzalny urok i bardzo często również wyśmienity smak, jednak nie ma co się ograniczać tylko do sprawdzonych sposobów.

Świetnym przykładem jest świąteczna aranżacja wykonana za pomocą świetnie wszystkim znanych pianek marshmallows. Zrobienie takiej ozdoby nie jest przesadnie trudne. Jedyne, czego nam trzeba, to mnóstwo pianek marshmallows i szpulka białej nici. Reszta to tylko smaczna zabawa, której efekt może wyglądać na przykład tak:

Rękodzieło, czyli dobra zabawa

Dla tych, którzy chcą poświęcić trochę więcej czasu na przygotowanie świątecznych ozdób, fajną propozycją jest świąteczny łańcuch z orzeszków ziemnych. Do jego wykonania potrzebne są orzeszki w skorupkach, farba, sznurek i kilka innych gadżetów, w zależności od pomysłowości i zaangażowania. W rezultacie może powstać bardzo zabawna ozdoba, którą możemy udekorować wybrany fragment mieszkania. Jedno jest pewne: przygotowanie takiego orzechowego łańcucha w gronie najbliższych to gwarantowana dobra zabawa. Wszystko zgodnie z zasadą: przyjemne z pożytecznym.

Ozdób, które można wykonać samodzielnie, jest bardzo dużo. Do tych odrobinę bardziej skomplikowanych i wymagających przygotowań zaliczają się kule śnieżne. Te urocze małe ozdoby zamknięte w przezroczystych pojemnikach wypełnionych mieniącym się śniegiem zna na pewno każdy. Również każdy może je samodzielnie wykonać w domu. Poniżej filmik, który instruuje krok po kroku, jak przygotować śnieżną kulę. Może ona stanowić subtelne dopełnienie świątecznych aranżacji lub ewentualnie zagościć pod choinką w formie drobnego prezentu dla najbliższych.

Star Wars – bohaterowie w wersji świątecznej

Dla fanów serii filmów o rycerzach Jedi mam dobrą wiadomość: postacie występujące w filmie mogą nam towarzyszyć również podczas świąt. Jest to możliwe dzięki projektom śnieżynek utrzymanych w stylistyce “Gwiezdnych wojen”. Odpowiednio wycięte i powieszone mogą stanowić wyjątkowy element świątecznej stylizacji. Jest to opcja dla miłośników serii, jak również dla tych, którzy lubią czasami zaszaleć, podchodzą do życia z przymrużeniem oka i nie pozwalają się zniewolić standardowym propozycjom. Dzięki projektom, które znajdziecie tutaj, Wasz świątecznie przystrojony dom może być najładniejszy w całej Galaktyce 🙂

Gotowe rozwiązania

Ci, którzy nie przepadają za pracami ręcznymi w jakiejkolwiek formie, a mimo to chcą, aby w ich domu zagościł bożonarodzeniowy klimat, nie muszą się martwić. Gotowych rozwiązań dekoracyjnych jest teraz tak dużo, że na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Ważne, żeby podejść do tego na spokojnie. Liczba propozycji w sklepach i Internecie może być przytłaczająca. Dlatego zanim na dobre rozpoczniemy poszukiwania, warto się zastanowić, na czym najbardziej nam zależy. Tak żeby nie dać się zwariować, kiedy przyjdzie czas, żeby coś wybrać.

A Wy jak dekorujecie swoje domy, gdy zbliżają się święta? Czy tworzenie takiego świątecznego klimatu ma w ogóle sens, czy jest dla Was przerostem formy nad treścią?

[FM_form id="2"]
Bez kategorii
Kraków, jakiego turyści nie znają. Co nietypowego warto zobaczyć?
Bez kategorii
Po co Ci pick-up?
Bez kategorii
Rozgrzej się i rozciągnij, a poczujesz różnicę