Pracuję

David Hasselhoff – od Księgi rekordów Guinnessa do hamburgera z podłogi


The Hoff (Flickr/by CC)

The Hoff (Flickr/by CC)

Być gwiazdą nr 1 serialu, który zgromadził przed telewizorami ponad miliard widzów – to musi budzić szacunek. A jednak, pomimo tego niewątpliwego sukcesu, trudno traktować przebieg kariery Davida Hasselhoffa w stu procentach poważnie.

DiCaprio za słaby

Wierzcie lub nie – ale swego czasu statusu w branży aktorskiej zazdrościł Hasselhoffowi sam Leonardo DiCaprio. Odtwórca głównej roli w „Wielkim Gatsbym” Baza Luhrmanna próbował niegdyś dostać się do obsady serialu stacji NBC pt. „Słoneczny patrol”. Niestety, Leo nie przypadł producentom do gustu, ponieważ był za szczupły. Oni potrzebowali kogoś innego. Mężczyzny dużego, silnego, atrakcyjnego i zaradnego (a przynajmniej sprawiającego wrażenie takowego), najprawdziwszego bożyszcza milionów telemaniaków. Tym kimś zostać mógł jedynie on – David „The Hoff” Hasselhoff.

David Hasselhoff  – kuchennymi drzwiami

Plotka głosi, że pierwszą przygodą z telewizją małego Davida było kręcenie reklamy. W roli aktora nie wystąpił w niej sam Hasselhoff, tylko jego… pies. Zadaniem przyszłego najsłynniejszego ratownika świata było zagwizdanie w odpowiednim momencie – tak, by zwierzak w porę przemieścił się w wymagane miejsce.

„Hoff” już jako dziecko garnął się do aktorstwa. Gdy miał osiem lat, występował w przedstawieniach, m.in. na podstawie baśni braci Grimm. Jako nastolatek zapisał się na kursy teatralne, a następnie podjął studia w Akademii Sztuk Pięknych. Podobno po raz pierwszy zwrócił na siebie uwagę dzięki swojej niebanalnej urodzie, gdy dorabiał jako kelner w jednej z knajp. Przyuważyła go wówczas jedna z agentek filmowych – i tak oto wrota do telewizji stanęły przed kręconowłosym Davidem otworem.

Serialowo

Sukcesem okazał się już pierwszy udział Hasselhoffa w większej produkcji TV – a była nim rola doktora Williama „Snappera” Fostera w serialu „Żar młodości”, w którym grał w latach 1975-1982. Jak wyraźnie wskazuje tytuł, była to (i nadal jest – wciąż powstają nowe odcinki!) opera mydlana, emitowana na antenie stacji CBS. W międzyczasie udało się także zadebiutować „Hoffowi” na dużym ekranie – w komedii „Odwet cheerleaderek” (1976). Jak się jednak później okaże, kino nigdy nie stanie się dla Hasselhoffa przedsięwzięciem nawet w połowie tak rentownym jak występy w TV.

Bez K.I.T.T.-u

Natychmiast po zakończeniu udziału w „Żarze młodości” Hasselhoff został zaangażowany do kolejnej hitowej serii TV. Serial „Nieustraszony”, tym razem wyprodukowany przez telewizję NBC, był pierwszym przełomowym momentem w karierze aktora. Fabuła opowiada o przygodach Michaela Knighta (Hasselhoff), tajnego agenta walczącego z przestępczością za pomocą supernowoczesnego, mówiącego i myślącego samochodu o nazwie K.I.T.T.

Crazy Hoff

Do dziś „Hoff” uzbierał zdecydowanie więcej dziwacznych ekscesów. Na jeden ze swoich koncertów wyszedł przebrany za Adolfa Hitlera. Podczas golenia się w łazience siłowni rozbił głową żyrandol, a jego odłamek rozciął mu ścięgno w jednym z ramion. Próbował też pijany dostać się na trybuny podczas Wimbledonu… bez biletu. Czyste wariactwo. A chyba nie ten rodzaj szaleństwa miał na myśli młodzian mknący przed siebie w śpiewanym niegdyś przeboju…?

[FM_form id="2"]
Pracuję
Ben Affleck – filmowiec z prawdziwego zdarzenia
Pracuję
Depeche Mode – krótka historia legendy
Korzystam
Filmy Roberta Rodrigueza – czyli nieco o słynnym reżyserze, kumplu Quentina Tarantino