Korzystam

Ładnie i smacznie, czyli gdzie zaprosić kobietę 8 marca?


Na kartce z kalendarza: 8 marca – Dzień Kobiet. Nie masz pomysłu jak uczcić to święto ze swoją ukochaną kobietą? Podpowiadamy: zaproś ją gdzieś, gdzie poczuje się wyjątkowo… Trzeba tylko znaleźć takie miejsce. W Krakowie nowe kawiarnie wyrastają jak grzyby po deszczu. Do wyboru, do koloru, co kto lubi. Dla nas kryterium wyboru jest proste: ładnie i smacznie. Proponuję doskonałą kawę i wyśmienity deser w nowoczesnym wnętrzu i miłej atmosferze.

Bon Jour Cava – tarta z kawałkiem słońca
Warszawska 16 (a także ul. Piłsudskiego 5 i ul. Koło Strzelnicy 2)

Bon1

Jasno, kolorowo, wesoło – tak chyba w skrócie opisałabym tę przyjazną kawiarnię. Znajduje się przy ul. Warszawskiej, czyli w zasadzie o krok od ścisłego centrum miasta. Wypatrujcie słonecznego loga w kształcie nadgryzionej tarty.

Już witryna zaprasza, aby odwiedzić to miejsce, a po wejściu – chce się tu zostać na dłużej. Kilka schodków do góry i naszym oczom ukazuje się jasne, kolorowe, nowoczesne wnętrze. Miła obsługa wygląda zza witryny pełnej różnorodnych tart, które zdecydowanie są specjalnością tego miejsca. Szarość, drewno oraz kolorowe akcenty wypełniają wnętrze lokalu. Wszystko urządzone jest z dużym smakiem i wyczuciem, a wyrazu dodają różnego typu detale i bibeloty.

Ci, którzy lubią obserwować, co dzieje się na zewnątrz, mają do dyspozycji miejsca przy oknie wychodzącym na park lub ulicę Warszawską. Cieszy oko, że na wszystkich elementach – począwszy od kubków, filiżanek i serwetek –  na ściennych malunkach  kończąc, przewija się słoneczne logo lokalu.

Kawa i tarta to specjalność lokalu. Kawy parzone są tu na różne sposoby, więc warto spróbować czegoś nowego. Tarty uśmiechają się zza pięknej, turkusowej witryny i kuszą, żeby koniecznie każdej spróbować po kawałku. Nie jest to zwykła kawiarnia, więc w menu znajdziemy też coś na śniadanie czy lunch.

Bon2

Bon3

Bon4

Fitagain Cafe – słodkości przy filiżance kawy
Szczepańska 7

Fit1

Idąc od Rynku Głównego ulica Szczepańską, po prawej stronie rzuca się w oczy duża drewniana, elegancka witryna.  Połączenie kolorystyczne drewna oraz biało-niebieskiego loga widocznego z zewnątrz, zauważamy również po przekroczeniu progu kawiarni. Niebieskie kanapy, drewniane stoły i białe krzesła tworzą ciepły i przytulny klimat. Na ścianach pojawia się cegła, a jasne i przestronne wnętrze uzupełnia wyeksponowana lada i przeszklone witryny pełne słodkości. W dalszej części kawiarni na ścianach zaczynają pojawiać się wszelkie odcienie niebieskiego i fioletu, a kolorowe akcenty urozmaicają przestrzeń.

Bardzo fajnym i zwracającym uwagę elementem jest neon przedstawiający element loga kawiarni – oczywiście podświetlony na niebiesko. Klimat miejsca podkreślają sklepienne łuki, a całość jest urządzona z dużym wyczuciem i stylem. Aż miło tutaj posiedzieć i porozglądać się dookoła.

Większość klientów wstępuje tutaj na kawę i coś słodkiego. Nie sposób oprzeć się słodkościom uśmiechającym się zza witryny czy ze słoika.  Oprócz napojów i słodkich smakołyków, można przekąsić coś na śniadanie lub lunch, a nawet zakupić kawę i firmowe, oczywiście niebieskie (swoją drogą bardzo ładne) kubki i filiżanki.

 Fit2

 Fit3

Fit4

Pauza in Garden – kawa i specjały wegańskie
Rajska 12 (wejście od ul. Szujskiego)

Pauza1

Pauza in Garden, to kawiarnia, która wygrywa już z zewnątrz. Wędrujemy ulicą Rajską, a naszym oczom ukazuje się nowoczesny i niesamowicie efektowny budynek. Zaprojektowana przez biuro architektoniczne Ingarden&Evy siedziba Małopolskiego Ogrodu Sztuki w swoim wnętrzu mieści także kawiarnię. Jasne, minimalistyczne wnętrze współgra z nowoczesną bryłą budynku. Duże przeszklenia łączą niejako wnętrze z zewnętrzem, tworząc uczucie przestronności.

Długa lada wraz ze wszystkimi swoimi elementami i wyposażeniem stanowi element dominujący we wnętrzu, ale nie odbierający pierwszeństwa samej przestrzeni. Białe stoły i krzesła stanowią tło i pozwalają utrzymać harmonię. Uzupełniają ją białe, szare i pomarańczowe akcenty. Mimo zachowanego minimalizmu wnętrze jest przytulne, a atmosfera bardzo przyjazna. Klimat miejsca zdecydowanie sprzyja, żeby zasiedzieć się tutaj na dłużej. No i oczywiście duży plus za wygodne pufy!

Reklama na drzwiach informuje nas, że Pauza in Garden zaprasza na pyszne kawy. Za szklanymi witrynami i w słoikach czekają słodkie pyszności. Oprócz tego można oczywiście wybrać coś innego z dostępnych napojów lub przekąsić coś m.in. z wegańskich specjałów.

Pauza2

Pauza3

Pauza4

Tektura – We love coffee and good cake
Krupnicza 7

Tektura1

Urzekające, nowoczesne wnętrze oraz parzona na wiele sposobów, świetna kawa – przyciągają do Tektury. Jest to kawiarnia położona kilka kroków od ścisłego centrum, o krok od Teatru Bagatela, przy ul. Krupniczej. Bielona cegła, stalowe elementy, surowy beton i drewno tworzą industrialne i nowoczesne wnętrze. Mimo prostoty i surowego charakteru, mamy tutaj ciepły i przytulny klimat.

W zależności od nastroju i celu wizyty, można zasiąść przy dużym drewnianym stole, przy jednym z małych stoliczków, na fotelu lub kanapie, a nawet na drewnianych schodkach tuż przy barze. Logo, wnętrze, detale, atmosfera – wszystko urzeka prostotą i smakiem. Już wchodząc do kawiarni, zauważamy informację o alternatywnych metodach parzenia kawy, a do wejścia przekonuje ostatecznie napis: “ We love coffee and good cake”. W menu oprócz powyższych, nie brakuje przysmaków na mały lub duży głód. Są śniadania, sałatki, tortille, muffiny, kanapki, panini, a także tosty.

Tektura2

Tektura3

Tektura4

 

Wesoła Cafe – Lepiej pić kawę niż nie
Rakowicka 17

Wesola1

Mało kawiarniania do tej pory ulica, a tutaj taka niespodzianka. Wesoła Cafe to kawiarnia, która znajduje się przy ul. Rakowickiej, czyli krok od dworca. Jasne, klimatyczne wnętrze i przyjazna atmosfera zauważalne są od razu po przekroczeniu progu lokalu. Charakter wnętrzu nadają ceglaste ściany, nie tylko w swojej naturalnej barwie, ale także malowane na szaro i biało, a także mocno zaakcentowane drewno. Wszystko urządzone zostało z dużym wyczuciem stylu, przy użyciu naturalnych materiałów. W efekcie powstało bardzo nowoczesne wnętrze.

Świetnym akcentem, którego nie sposób pominąć, jest neon z mottem lokalu: ‘Lepiej pić kawę niż nie.” Sympatyczna obsługa wygląda zza mocno eksponowanej lady oraz przeszklonych witryn wypełnionych pięknie wyglądającymi smakołykami. Zdecydowanie warto tutaj przysiąść na dłużej… Kawiarnia serwuje różnorodne kawy, parzone na wiele sposobów. Jeśli ktoś zasmakuje w takiej kawie, może tutaj zakupić przyrząd, który pozwoli mu przygotować ją własnoręcznie w domu. Oprócz kawy można zjeść coś na śniadanie lub lunch, albo przekąsić coś z własnoręcznych wyrobów Wesołej Cafe.

Wesola2

Wesola3

Wesola4

Mam nadzieję, że mój subiektywny wybór okaże się dla Was pomocny. Czekamy również na Wasze sugestie dotyczące urokliwych miejsc, w których warto pojawić się nie tylko 8 marca.

[FM_form id="2"]
Korzystam
Renesans dawnych zabawek. Moda retro w pokoju dziecięcym
Korzystam
Społeczność online – wylogowani z życia
Korzystam
Napoje bezalkoholowe