Doświadczam

Alternatywna Wielkanoc


Wielkanoc inaczej

Wielkanoc  to pierwsze wiosenne święta, które wywołują określone emocje i skojarzenia. Dla jednych to czas kilkudniowego biesiady, dla innych czas wyłącznie relaksu w gronie rodziny, poprzedzonego sporymi przygotowaniami. Ale czy da się inaczej?

Wszystko można zmienić. Wystarczy odpowiedzieć sobie na pytanie, jak naprawdę chcielibyśmy spędzić czas. Tradycyjnie? Nowocześnie? W rodzinnym gronie? Samotnie? Może w jakimś ciepłym kraju? A może w gronie najbliższych znajomych? Możliwości jest sporo. Wielkanoc, jak się okazuje, nie musi być czasem biesiady i generalnych, wiosennych porządków.

Zasmakować regionalnych przysmaków

Jeśli nie chcemy spędzić tych kilku wolnych dni na pracy, można postawić na wyjazd do jakiegoś ośrodka wypoczynkowego. Wśród propozycji przygotowanych przez hotele i pensjonaty znajdzie się coś odpowiedniego zarówno dla miłośników tradycji, jak i dla tych, którzy stawiają na nowoczesność. Może warto w te święta wybrać się w inny, mniej nam znany  region naszego kraju, żeby bliżej poznać kultywowane tradycje i  posmakować nieznanych wcześniej potraw? Zarówno duże ośrodki jak i niemal domowe zajazdy przygotowują ofertę wielkanocną, która uwzględnia Śniadanie Wielkanocne oraz wyjątkowe atrakcje na miejscu. Wszystko po to, aby goście mogli poczuć świąteczny klimat także z dala od domu.

Nie wszyscy jednak chcą spędzać czas w świątecznym bezruchu. Dla miłośników aktywnego wypoczynku również znajdzie się pomysł na tych kilka dni. Końcówka marca to idealny moment na zamknięcie narciarskiego sezonu. Zmienna pogoda w tym przypadku raczej powinna skłonić do poszukiwania narciarskich tras zagranicą.

Jeśli nie należymy do amatorów białego szaleństwa,  możemy postawić na inne formy aktywności. Z pomocą przychodzą specjalnie przygotowane przez hotele i ośrodki wypoczynkowe atrakcje – zawody golfowe, nordic walking, tenis, kąpiel w gorących źródłach czy konne wyprawy.

A jak uatrakcyjnić wyjazdowe święta najmłodszym? Skorzystać z warsztatów malowania pisanek, zawodów w poszukiwaniu wielkanocnych prezentów czy aktywności na krytym basenie. Rodziców wypoczywających w hotelach i ośrodkach SPA w opiece nad dziećmi wspiera zwykle wykwalifikowany personel – animatorzy oraz opiekunki, które zapewniają dzieciom rozrywkę, podczas gdy rodzice korzystają z zabiegów czy kompleksów sportowych.

Odrobina egzotyki

Jeśli jesteśmy zmęczeni szarówką za oknem, potrzeba nam promieni słonecznych, nic nie stoi na przeszkodzie, by przez kilka świątecznych dni podładować baterie w nieco bardziej wakacyjnym klimacie. Wśród ofert biur podróży znajdzie się coś odpowiedniego na naszą kieszeń i spełniającego nasze wymagania. Do najciekawszych wielkanocnych kierunków na pewno należy Jerozolima, Watykan, Hiszpania, Portugalia oraz Wyspa Wielkanocna, gdzie można przyglądać się lokalnym obrzędom, spróbować lokalnej kuchni – wszystko w ciepłych promieniach Słońca.

Dla osób, które podróż chcą łączyć ze zdobywaniem doświadczeń oraz zwiedzaniem, a jednocześnie kochają miejskie życie, biura podróży organizują kilkudniowe wycieczki np. do Wilna czy Pragi. Miłośnicy City Breaków oprócz przelotów i noclegów mogą liczyć w pakiecie na wsparcie ze strony przewodnika. Z takich form aktywności korzystają jednak głównie pary lub single.

Okres wielkanocny można także wykorzystać na relaks, zabiegi upiększające, wizytę w SPA. Taka propozycja cieszy się bardzo dużym uznaniem szczególnie u Pań, które poddając się masażom, zabiegom będą mogły w świetnej formie przywitać wiosnę. W ofertach hoteli SPA coraz częściej pojawiają się całe pakiety pielęgnacyjne, oczyszczające organizm z zimowych toksyn czy przygotowujących ciało do lata.

Wszystko zależy od ceny

Wachlarz możliwości, jak spędzić Święta Wielkanocne jest bardzo szeroki. Wszystko tak naprawdę zależy od naszej wizji oraz zasobności portfela. A propos tego ostatniego. Ile kosztują święta w podróży? W ośrodku agroturystycznym lub niewielkim pensjonacie w Polsce można wypocząć już za ok. 500 PLN. Zdecydowanie wyższe ceny dotyczą dużych kompleksów czy ośrodków SPA, w których poza wyżywieniem oraz noclegiem w cenie zagwarantowane mamy zabiegi pielęgnacyjne czy dostęp do hotelowego basenu. Jeżeli zdecydujemy się na wyjazd do jednej z europejskich stolic, to musimy się liczyć z kosztem od 1200 do nawet dwóch tysięcy złotych. Wszystko zależy od tego, czy zechcemy lecieć czy jechać. Pobyt na południu Europy to koszt mniej więcej 2500 pln. Jeżeli marzy nam się egzotyka, to musimy się liczyć z wydatkiem od 4 do nawet 7 tysięcy pln.

 

[FM_form id="2"]
Doświadczam
Odzyskane dziedzictwo. Tradycyjne europejskie sztuki walki
Doświadczam
Dlaczego jeździmy na festiwale muzyczne – dla muzyki czy z innych powodów?
Doświadczam
Przedszkole – czas rozłąki