Korzystam

Festiwalowy rozkład jazdy


Czy aby wakacje uznać za udane, musimy wyjeżdżać na egzotyczną plażę? Absolutnie nie! Dziś spróbuję przekonać, że sposobem na udany urlop może być równie dobrze wypad na festiwal muzyczny. A tych w Polsce naprawdę nie brakuje.

concert-768722_960_720

Dokąd po muzyczne doznania?

Wszystko zależy od naszych preferencji muzycznych oraz stylu, w jakim chcemy spędzić te kilka festiwalowych dni. Oto subiektywne kalendarium muzycznych wydarzeń, na których warto pojawić się tego lata:

Orange Warsaw Festival – Warszawa,  3-4 czerwca 2016

Wakacyjny sezon festiwalowy otwiera kolejny rok z rzędu Orange Warsaw Festival. Wydarzenie od swojej pierwszej edycji zdobyło rzeszę fanów i z roku na rok się rozrasta. W ubiegłym roku OWF na powrót stało się imprezą plenerową. W tym sezonie po raz kolejny organizatorzy wydarzenia zapraszają fanów dobrego brzmienia na teren Wyścigów Konnych na Torwarze.

Wśród zaproszonych gwiazd usłyszymy m.in. Lanę del Rey, jedną z najpopularniejszych obecnie popowych wokalistek oraz Skunk Anansie – niekwestionowanego wirtuoza Brithopu.

Młodszych słuchaczy z pewnością ucieszy informacja o  występie Toma Odella, autora takich hitów jak “Another love” czy “I know”.

Ile trzeba zapłacić za udział w imprezie? Cena karnetu wynosi obecnie 349 pln. Za udział w jednym dniu wydarzenia zapłacić 219 pln. Organizatorzy przygotowali zniżki dla najmłodszych uczestników oraz klientów firmy Orange. Więcej na stronie wydarzenia: http://orangewarsawfestival.pl/

Live Festival Oświęcim 2016, 09 – 16 czerwca

Oświęcimski festiwal jest jednym z dowodów na to, że wcale nie potrzebne są duże ośrodki i komercyjne budżety, by w kilka lat z lokalnej imprezy rozrosnąć się do festiwalu z udziałem największych gwiazd. Kogo w tym roku usłyszymy w Oświęcimiu? Hrabiego Eltona Johna oraz Johna Newmana. Na scenie pojawi się Queen + Adam Lambert oraz skandynawska piękność – Dagny. Nie zabraknie również rodzimych gwiazd, takich jak Dawid Podsiadło, Perfect czy absolutnie odkrycie 2014 roku – Taco Hemingway.

Aby posłuchać na żywo “The name of you” za dwudniowy bilet musicie zapłacić od 252 zł. Cena pojedynczego wejścia na LFO wynosi obecnie 158 zł. Strona wydarzenia: http://lifefestival.pl/ 

Open’er Festival 2016 – Gdynia, 29.06 – 02.07.2016

Open’er to jeden z największych festiwali muzycznych w Polsce i jeden z najlepiej rozpoznawanych za granicą. Wydarzenie trwa cztery dni, a pełen gwiazd program przyciąga do Gdyni co roku kilkadziesiąt tysięcy fanów muzyki.

Podczas tegorocznego festiwalu uczestnicy będą mogli usłyszeć m.in. angielską wokalistkę Florence Welch oraz M83. Miłośników gitarowego brzmienia zachwyci z pewnością koncert Red Hot Chili Pepers.

Sporo dobrych dźwięków usłyszą również fani nieco spokojniejszych brzmień. A to za sprawą islandzkiego zespołu Sigur Rós. Podczas Open’era nie zabraknie również dobrej, berlińskiej elektroniki, którą słuchaczom zaserwuje Paul Kalkbrenner.

Ile kosztuje wypad na gdyński festiwal? Cóż, nie jest to najtańsza impreza. Bilet czterodniowy to koszt 549 zł. Do kupienia są również bilety weekendowe oraz bilety jednodniowe. http://opener.pl/pl

Jarocin Festiwal 2016 – 07 – 09 lipca

Festiwal dla fanów ostrego, gitarowego brzmienia. Tegoroczna lista artystów już po raz kolejny nie zawodzi. W tym roku na festiwalowej scenie pojawią się między innymi legendarne Prodigy, które w zeszłym roku wydało swoją szóstą już płytę. Sporą gratką dla fanów muzyki będzie z pewnością również występ zespołu Slayer. Kolejnym amerykańskim zespołem, który zawita w lipcu do Jarocina jest Five Finger Death Punch. Spośród rodzimych gwiazd usłyszymy natomiast TSA, Farben Lehre oraz Sweet Noise.

Bilety jednodniowe kosztują 179 zł. Koszt karnetu na 3 dni festiwalu wynosi 270 zł. Więcej na stronie festiwalu: http://jarocinfestiwal.pl/

Przystanek Woodstock – Kostrzyn nad Odrą, 14 – 16 lipca

To festiwal z najdłuższą historią i co istotne – jedyny bezpłatny. Pierwsza edycja imprezy odbyła się w 1995 roku. Za organizację festiwalu odpowiedzialna jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w ten sposób zwykle dziękuje wszystkim zaangażowanym w organizację WOŚP.

Każdy Przystanek to blisko kilkadziesiąt zespołów z Polski i świata. Kto wystąpi w tym roku? Na scenie głównej m.in. Bring Me The Horizon oraz meksykańska grupa rockowa Molotov, na scenie drugiej – pochodzący z Ghany Rocky Dawuni, a na scenie nocnej – Skubas. Więcej o festiwalu: http://woodstockfestival.pl/pl/

Off Festival – Katowice, 5-7 sierpnia

Dwie ostatnie propozycje to festiwale odbywające się w sierpniu z Katowicach. Pierwszy z nich – Off Festival odbywa się w zielonej części stolicy Śląska, na terenie Doliny Trzech Stawów. Tegoroczne wydarzenie to prawdziwa gratka dla fanów muzyki alternatywnej oraz muzyki elektronicznej.

Podczas trzech dni festiwalu będzie można usłyszeć takie islandzkie gwiazdy jak GusGus czy Kiasmos, amerykańskiego artystę Devendra Banharta czy niemieckiego DJ i producenta – Sterana Kozalla. Wśród polskich gwiazd odwiedzających Katowice podczas Off Festival pojawią się m.in. Brodka oraz SYNY.

Karnet na wszystkie trzy dni festiwalu kosztuje 270 pln. Miejsce na polu namiotowym to dodatkowy koszt 60 zł. Więcej: http://off-festival.pl/pl

Tauron Nowa Muzyka – Katowice, 18 – 21 sierpnia

http://www.festiwalnowamuzyka.pl/

Last but not least – Tauron Nowa Muzyka. Świetny, miejski festiwal, który co roku odbywa się pod koniec wakacji. Festiwal organizowany jest na terenie byłej kopalni, a obecnie siedzibie Muzeum Śląskiego w Katowicach. Każdego roku ściąga do miasta setki fanów alternatywnego brzmienia zarówno z Polski jak i Europy.

Kto w tym roku zabrzmi na scenie? Doskonały Sam Shepherd i jego najnowszy projekt –  Floating Points. Usatysfakcjonowani będą z pewnością również amatorzy muzyki instrumentalnej, bowiem podczas festiwalu wystąpi także ukraiński pianista Lubomyr Melnyk. A miłośnicy głębokich basów i pogłosów powinni koniecznie posłuchać byłego producenta syntezatorów ukrywającego się pod pseudonimem Deadbeat.

Organizatorzy TNM oferują bilety jednodniowe oraz karnety dwu-, trzy-  i czterodniowe. Cena biletów na jeden dzień festiwalu to około 120 zł. Ceny karnetów zaczynają się od 200 zł.

[FM_form id="2"]
Korzystam
Dlaczego w motoryzacji technika ma być niemiecka, a design włoski?
Korzystam
Książka czy e-book?
Korzystam
Matthew McConaughey – metamorfoza