Mieszkam

Home stanging – przygotuj mieszkanie do wynajmu lub sprzedaży z pomocą specjalistów


Od dłuższego czasu próbujesz wynająć lub sprzedać mieszkanie, ale wszelkie działania są bezskuteczne. Potencjalni nowi mieszkańcy kręcą nosem to na wnętrze, to na cenę… Czy można jakoś przezwyciężyć marazm i szybko oraz małym kosztem znaleźć w końcu najemców lub właścicieli? Tak. Pomóc może home stanging.

doorway-690338_960_720

Trzy sekundy wystarczą, aby potencjalny najemca lub kupiec stwierdził, czy interesuje go nasza oferta. Trzydzieści sekund – tyle wystarczy, aby po wejściu do nieruchomości podjął decyzję, czy chce w niej zamieszkać. Niewiele. Z kolei 89 proc. – to odsetek osób, które zaznajamiają się z ofertą nieruchomości, jeśli posiada ona zdjęcia w wysokiej jakości (według badania magazynu Estate). Zatem kiepskie i nieciekawe zdjęcia już na wstępie dyskredytują nasze mieszkanie i sprawiają, że jego wynajem bądź sprzedaż przeciągają się w czasie, a przez to wpływają niekorzystnie na pierwotną cenę. Niestety, najczęściej wina leży po naszej stronie. Jesteśmy przekonani, że dom wygląda atrakcyjnie, podczas gdy potencjalny nowy mieszkaniec myśli: „Ale będę musiał się natrudzić, żeby odgruzować to miejsce. Tyle tu bibelotów, gadżetów i dekoracji!” lub: „Oświetlenie jest fatalne. A ten kolor ścian w jadalni i sypialni – ohyda!”. Niestety, błędnym jest przekonanie, że pokazując mieszkanie, nie musimy przejmować się naszym gustem, bo przecież najemca lub nowy właściciel zaaranżuje wnętrze według swojego uznania. Tymczasem jest odwrotnie – wielu kupujących szuka lokalu „pod klucz”, czyli takiego, w którego urządzenie nie będzie trzeba wkładać dużo pracy. Jak zatem pogodzić nasze oczekiwania z potrzebami klienta? Odpowiedzią jest tytułowy home stanging.

Odmień mieszkanie pod okiem specjalisty

Home stanging (zamiennie property styling lub property presentation) to pomoc specjalisty  w przygotowaniu mieszkania do wynajmu lub sprzedaży. Jej celem jest podniesienie wartości nieruchomości oraz przyspieszenie operacji poprzez odpowiednie „wystylizowanie” wnętrza. Jednak nie można tego utożsamiać z dekorowaniem wnętrz. Zadaniem home stangera jest obiektywne spojrzenie na nieruchomość, ocena tego, co  powoduje, że nie udaje się jej wynająć czy sprzedać oraz podpowiedź lub pomoc w wyeliminowaniu wad i takim zaaranżowaniu wnętrza, aby wydawało się miejscem idealnym do zamieszkania już od pierwszego wejrzenia.

VN31FKA8MT

Odkryj potencjał i zalety mieszkania na nowo

Najczęstszym problemem wynajmującego lub kupującego jest brak wyobraźni, dzięki której, patrząc na dane wnętrze, widziałby potencjał do zmiany jego wyglądu. Stąd, gdy przychodzi obejrzeć nieruchomość i widzi bałagan, niekonsekwencję w wystroju i nadmiar dekoracji, nie budzi ono w nim pozytywnych emocji, przez co nie widzi siebie w tym miejscu. To zmniejsza szansę na i na wynajem i na sprzedaż. Okazuje się, że czasem zamiast gruntownego remontu, wystarczy inaczej ustawić meble, pomalować ściany na inny kolor, pozbyć się niektórych elementów wystroju czy dodać więcej światła, aby nieruchomość zrobiła odpowiednie wrażenie na oglądającym i wywołała u niego przeświadczenie „To miejsce idealne dla mnie!”. W odkryciu potencjału mieszkania na nowo, a ukryciu jego mankamentów pomaga właśnie home stanger, który zna się też na technikach marketingowych.

Pomoc stosunkowo niskim kosztem

Przekonanie, że home stanging jest bardzo drogim przedsięwzięciem sprawdzającym się wyłącznie w nieruchomościach o wysokiej wartości należy odłożyć na półkę z mitami. Średnio za konsultację z home stangerem i diagnozę zapłacimy 300-450 zł. Cena rośnie wraz ze zwiększeniem się zakresu czynności, jakie będzie musiał wykonać home stanger. Na rynku znajdziemy oferty diagnozy z pisemnym raportem, profesjonalnej sesji zdjęciowej czy pełnego home stangingu (zwykle obejmuje on: diagnozę, kosztorys, proponowane zmiany, wprowadzenie propozycji, stylizację mieszkania, profesjonalną sesję zdjęciową oraz przygotowanie oferty wynajmu lub sprzedaży nieruchomości). Taki wydatek okazuje się niskim, gdy spojrzymy z perspektywy tego, że wartość nieruchomości po przeprowadzeniu home stangingu średnio rośnie o 10 proc. (zgodnie z badaniami amerykańskiego National Association of Realtors). Tym bardziej, że zmiany przeprowadzane są z wykorzystaniem już posiadanych mebli i innych elementów wystroju. Jeśli pojawi się konieczność zakupu nowych elementów czy przeprowadzenia prac remontowych – wszystkie działania są podejmowane w takim zakresie, aby mieściły się w budżecie, który jesteśmy w stanie przeznaczyć na przeobrażenie naszych czterech kątów. Tak więc, dzięki pomocy specjalisty w przygotowaniu mieszkania do wynajmu albo sprzedaży nie musimy obniżać ceny czy angażować biura nieruchomości, które wesprze nas w poszukiwaniu klienta.

Brzmi zachęcająco? A może już korzystaliście z usług home stangera i podzielicie się opiniami czy było warto?

[FM_form id="2"]
Mieszkam
Postmodernizm- między kiczem a patosem
Mieszkam
Żyć w mieście, na wsi czy na przedmieściach?
Mieszkam
Mieszkanie na parterze – czy rzeczywiście jest się czego bać?