Doświadczam

Weekend w mieście


Pierwsze ciepłe dni zawsze inspirują do aktywności na świeżym powietrzu.  Wraz z nadejściem wiosny nabieramy więcej ochoty na to, żeby wyjść z domu, gdzieś pojechać –  wypocząć na łonie natury. Okazuje się jednak, że nie musimy koniecznie planować dalekich podróży, by móc wypocząć w promieniach słońca i poznać swoją okolicęodkrywając nowe sposoby na spędzanie wolnego czasu, na które w ciągu tygodnia nie mamy czasu.

Na początek warto sobie odpowiedzieć na pytanie, jaka forma spędzania wolnego czasu odpowiada nam najbardziej. Wolimy aktywny wypoczynek czy leniwe snucie się po mieście? Samotnie, a może w towarzystwie znajomych oraz rodziny?

Dla tych, którzy cenią sobie aktywność na świeżym powietrzu, świetnym rozwiązaniem będzie wycieczka rowerowa. Dlaczego trasy do pracy czy szkoły nie sprawdzić na jednośladzie? Albo po prostu odkrywać miasto, jego zakamarki, nieznane wcześniej miejsca poznać z perspektywy dwóch kółek.

hipster-863054_960_720

Jeśli jednak rower nie należy do ulubionych aktywności, wolny czas można wykorzystać na pobyt na siłowni lub wyprawę na basen. Można też zaangażować znajomych i pograć w badmintona albo frisbee. Takie formy aktywności nie wymagają zaawansowanego sprzętu, często wystarczą dobre chęci. Zabawa gwarantowana.

Dla tych, którzy niekoniecznie preferują aktywność fizyczną, ciekawą formą spędzania weekendu w mieście może być piknik. Wystarczy zabrać koc, smaczne przekąski, towarzystwo, dobry humor i wybrać się do parku bądź na bulwary i cieszyć się słońcem, smacznym jedzeniem, towarzystwem grupy bliskich znajomych. A może okaże się, że gdzieś organizowany jest ciekawy festiwal kulinarny. Nie macie czasu na kuchenne rewolucje w weekend? Zestawy piknikowe w swojej ofercie ma coraz więcej kawiarni i knajpek.

Jeżeli już mowa o knajpkach… Warto weekend poświęcić na poszerzanie kulinarnych horyzontów i wybrać się do dobrej restauracji. Sprawdzić, jak smakują orientalne przysmaki, poznać, czym najchętniej zajadają się Włosi, Hiszpanie czy Francuzi. Posmakować dań narodowych z różnych części świata, wybrać się w kulinarną podróż.

woman-828888_960_720

Weekend w mieście na pewno będzie bardzo ciekawy, jeśli otworzymy się na nowe formy spędzania czasu. Nie musi to być aktywna i wyczynowa forma, często wystarczą dobre chęci, żeby poznać nasze miasto z innej perspektywy. Dlaczego nie poczuć się turystą we własnym mieście, odwiedzić co ciekawsze miejsca, choćby – jakby się mogło zdawać – dobrze znane zabytki, miejsca,
w których dawno nie byliśmy, albo te części miasta, do których nie udajemy się na co dzień. Zobaczyć, co się zmieniło, jak się rozwija nasze miejsce zamieszkania.

Jeśli weekend jest dla nas czasem, który poświęcamy na relaks możemy go wykorzystać wybierając się do Spa, na relaksujący masaż albo wizytę u kosmetyczki, którą ciągle odkładamy
z powodu natłoku obowiązków w ciągu tygodnia.

Wolny weekend można też wykorzystać na wyjście do kina czy teatru, a może odwiedzić muzeum, które często mijamy.  Kina i teatry obfitują w ciekawe propozycje, w których na pewno znajdziemy coś odpowiedniego dla siebie.

Kiedy zabraknie nam pomysłów, jak spędzić weekend w mieście, zawsze możemy skorzystać z podpowiedzi w Internecie, chociażby tych publikowanych na oficjalnych stronach miast czy regionów. Większość miast prowadzi również kalendarze wydarzeń, w których uwzględnione są najciekawsze  festiwale, wystawy, koncerty czy kiermasze.

Zupełnie innym tematem jest spędzanie weekendu w mieście z najmłodszymi. Każdy rodzic doskonale zdaje sobie sprawę, że wcale nie jest łatwo pociechom zapewnić zajęcie w weekend, które zarówno będzie ciekawe, jak i na swój sposób rozwijające.

Na szczęście i w tym obszarze włodarze miast wychodzą rodzicom naprzeciw. Wiosną i latem odbywa się coraz więcej eventów terenowych – plenerów artystycznych i warsztatów dla dzieci. Świetnym przykładem, gdzie można się wybrać całą rodziną jest Centrum Nauki Kopernika w Warszawie lub  Afrykarium we Wrocławiu. A może okaże się, że w naszym mieście można zobaczyć pokaźną wystawę klocków lego. Taka forma spędzania wolnego czasu spodoba się nie tylko najmłodszym, ale też rodzicom.

Nie od dziś wiadomo, że na dzieciach za każdym razem wrażenie robią duże zwierzęta. Wizyty w ZOO nigdy się chyba nie nudzą. Jeżeli pogoda pokrzyżuje nam spacerowe plany, zawsze możemy skorzystać z zamkniętych placów zabaw czy warsztatów organizowanych przez centra handlowe i domy kultury.

Jak widać, spędzając weekend w mieście, nie musimy skazywać  się na nudę.  W każdym z nich znajdzie się coś, co sprawi nam przyjemność, pozwoli odsapnąć od zgiełku, ciągłego biegu. Życie w mieście obfituje bowiem w ciekawe miejsca i możliwości, a każdy kolejny spędzony w nim weekend może być fantastyczną przygodą.

Podobał Ci się

[FM_form id="2"]
Doświadczam
Taniec – pasja i sposób na życie
Doświadczam
Steve Wheen – człowiek, który zakłada ogródki w dziurach drogowych
Doświadczam
Silikonowe związki – Japończycy i ich lalki