Korzystam

Będzie pan zadowolony – jak wybrać dobrą ekipę remontową?


Drobne prace remontowe w domu najczęściej wykonujemy sami, natomiast w przypadku większych zadań decydujemy się już na zatrudnienie odpowiednich fachowców. Dobra ekipa remontowa musi być solidna, sprawna i szybka, a swoją pracę powinna wykonać w zgodzie z założonym budżetem i ustalonym terminem. Jak znaleźć takich fachowców?

Na polskim rynku dużo więcej jest osób, które szukają dobrych fachowców niż fachowców, którzy szukają klientów. Osoby z odpowiednią wiedzą i idącymi wraz za nią umiejętnościami nigdy nie będą narzekać na brak zainteresowania wśród konsumentów, dlatego kontakt do solidnej ekipy remontowej to prawdziwy skarb, który warto zdobyć jeszcze przed planowanym remontem. W przeciwnym wypadku możemy natknąć się na tzw. partaczy, z których pracy nie będziemy zadowoleni. Mogą oni nie tylko źle wykonać powierzone im zadanie, lecz także wpędzić nas w dodatkowe koszta.

work-1100028_960_720

Ekipa remontowa z polecenia

Jeśli poszukujemy dobrej ekipy remontowej to warto najpierw popytać wśród znajomych – w ten sposób często okazuje się, że ktoś niedawno korzystał z usług fachowców tego rodzaju i może nam ich polecić, jeśli w jego przypadku się sprawdzili. Bądźmy jednak ostrożni, kiedy polecana jest nam osoba z rodziny. Przed jej zatrudnieniem warto sprawdzić dodatkowe rekomendacje, ponieważ dana ekipa remontowa może być nam polecana z chęci zysku, a nie z powodu swojej solidnej, rzetelnej pracy.

Przy wyborze odpowiedniej ekipy remontowej najlepiej nie ryzykować – postawmy na sprawdzone rozwiązanie. Najlepszym wyjściem jest zatem zatrudnienie takich fachowców, których efekty pracy widzieliśmy na własne oczy, np. w mieszkaniu kogoś z rodziny, znajomego czy sąsiada. W ten sposób możemy samodzielnie ocenić, czy dana ekipa remontowa pracuje solidnie oraz posiada odpowiednie umiejętności, które zaspokoją nasze remontowe potrzeby.

Opinie w internecie

Internet jest niewyczerpanym źródłem opinii na każdy temat, zatem znajdziemy w nim także wiadomości na temat wyboru odpowiedniej ekipy budowlanej. Kontakt do sprawdzonych pracowników najłatwiej znaleźć na tematycznych forach internetowych, np. poświęconych remontom czy usługom budowlanym. Musimy jednak brać pod uwagę, że negatywne opinie na temat danej ekipy mogą być napisane przez konkurencję, która chce w ten sposób podebrać fachowcom klientów bądź wręcz przeciwnie – mogą być napisane także przez samą ekipę budowlaną w ramach reklamy i chęci zdobycia klienta.

download-1002802_960_720

Jak rozpoznać dobrego fachowca?

Dobry fachowiec niekoniecznie musi posiadać wieloletnie doświadczenie, ponieważ osoby młode często także potrafią solidnie i umiejętnie wykonać zleconą pracę. Prawdziwego fachowca poznamy natomiast po tym, że jeszcze przed podjęciem zadania dokładnie mierzy swój obszar pracy i nie robi niczego na oko. Odpowiedzialny fachowiec dysponuje odpowiednim sprzętem, takim jak wiertarki, wkrętaki, narzędzia do robienia pomiarów itp. Stosowanie odpowiednich narzędzi do konkretnego typu pracy jest niezwykle istotnym czynnikiem w przeprowadzaniu remontu. Przywiezienie ze sobą właściwych urządzeń przez ekipę budowlaną skraca czas realizacji zadania, wpływa na jego estetykę, a często także ogranicza poniesione szkody. Osoby, które nie posiadają profesjonalnego sprzętu i oczekują jego dostarczenia przez klienta, bądź decydują się na tzw. prowizorkę (np. przecinanie przewodów nożyczkami) często podchodzą do swojego zajęcia niepoważnie, a także mogą mieć problemy z właściwą obsługą koniecznych urządzeń.

home-963347_960_720

Dobrego fachowca poznamy nie tylko po skutecznym wykonaniu powierzonego mu zadania, ale przede wszystkim po jego stosunku do pracy. Często klienci decydują się na rozwiązanie kompletnie nieadekwatne do swojej sytuacji mieszkaniowej i wymagają od fachowca uzyskania takiego efektu, który zobaczyli u znajomych, w internecie czy w telewizji. Rolą osób z ekipy budowlanej jest wyprowadzenie klienta z błędnego myślenia, ponieważ to właśnie ich doświadczenie, wiedza i umiejętności pozwalają ocenić, czy dana praca jest możliwa do wykonania według życzenia klienta. Niestety, jeśli trafimy na tzw. partaczy, to mogą oni podjąć się takiego zadania, które będzie nie tylko generować dodatkowe koszty, ale także przeciągać się w nieskończoność.

A gdzie Wy poszukujecie dobrych ekip remontowych? Zatrudniacie osoby z polecenia znajomych czy sami szukacie w internecie opinii na temat danych fachowców?

[FM_form id="2"]
Korzystam
Niezbędnik biegacza
Korzystam
Nie tylko banalne sitcomy. Poznajcie nietypowe seriale komediowe z USA
Korzystam
Pierś czy nóżka? Kurczak na stole.