Korzystam

Torba, plecak czy pokrowiec – w czym nosić laptopa?


Wykonujesz wolny zawód i pracujesz codziennie z innego miejsca? A może szkolne zeszyty zamieniłeś na elektroniczny notatnik i nosisz ze sobą laptopa na uczelniane zajęcia lub często podróżujesz służbowo? Zapewne wiesz, jak ważna jest odpowiednia torba na laptopa, która nie tylko zabezpieczy nasz sprzęt, ale przede wszystkim nasze ręce i plecy. Dziś kilka słów o tym, w czym przewozić sprzęt elektroniczny.

Plecak tylko dla uczniaka?

Abolutnie nie. Plecaki są nie tylko wyjątkowo wygodne, ale w ostatnich kilku sezonach również wyjątkowo modne. Na co zwrócić uwagę przy jego wyborze? Przede wszystkim na to, jak wyposażony jest w środku. Powinien mieć odpowiednią kieszeń na komputer oraz dodatkowe kieszenie na zasilacz, sprzęt (myszka, słuchawki) oraz dokumenty i drobiazgi: portfel, klucze. Ważne, aby kieszeń na laptopa miała wygodną blokadę – taśmę lub rzep, aby komputer podczas ruchu leżał w plecaku stabilnie.

torba samsonite

Plecak kojarzy Wam się z wielką, ciężką konstrukcją? Cóż, producenci prześcigają się we wprowadzaniu innowacyjnych funkcjonalności i tkanin, które mają gwarantować nie tylko bezpieczeństwo, ale także komfort użytkownika. Efekt? Najlżejsze plecaki na laptopa ważą kilkaset gram i są niewiele większe od samego komputera. Dzięki czemu właściwie nie odczuwamy dodatkowego ciężaru.

under_the_jack_pack_15_1

źródło: betabrand.com

 

Na co jeszcze zwrócić uwagę, oprócz wagi, podczas wyboru plecaka? Na to, czy jest wygodny, czy szelki mają odpowiednią szerokość – nie ocierają, nie wbijają się w ramiona. Plecak oczywiście powinien być również – o czym my, kobiety wiemy najlepiej – ładny. Z tym jednak nie ma problemu. W sieci można znaleźć naprawę fajne kroje i kształty plecaków, które spodobają się każdemu.

Jeżeli nie plecak to może torba?

Wybór między torbą a plecakiem jest bardzo indywidualny. Zależy od tego, jak podróżujemy – samochodem czy komunikacją miejską oraz… od stroju. Plecak mimo swoich wielu zalet, nie pasuje do wszystkiego. Do stroju służbowego warto wybrać torbę skórzaną, z wygodnym paskiem, który można założyć na ramię lub nosić w dłoni. Do luźnego stroju możemy wybrać torbę materiałową. Zapomnijmy o klasycznej czerni. W sklepach internetowych oprócz uniwersalnych granatów i brązów znajdziecie również ciekawe torby z nadrukami ulubionych postaci, motywującymi tekstami czy ciekawymi grafikami. Do wyboru do koloru…

źródło: http://www.hongkiat.com/

Trzeba jednak pamiętać, aby podobnie jak podczas wyboru plecaka sprawdzić, co owa torba ma w środku – odpowiednia ilość kieszeni i przegródka na laptopa to jednak podstawa.

Klasyczny pokrowiec

Nie przekonują Was dedykowane torby i plecaki? Wolicie mimo wszystko nosić sprzęt w swoich ulubionych bagażach lub w podróży wcisnąć do walizki? W takim razie powinniście pamiętać o odpowiednim pokrowcu. Tutaj wybór jest dużo łatwiejszy. Sprowadza się właściwie do wyboru rozmiaru i kroju. Jak wybrać rozmiar pokrowca? Powinien być zgodny z wymiarami matrycy laptopa, żeby stabilnie go okrywał, ale nie był za ciasny. Warto mimo wszystko pomyśleć o pokrowcu usztywnionym, aby chronić go przed zgnieceniem w ciasnej walizce.

Źródło: http://www.oddee.com/

Źródło: http://www.oddee.com/

Coś dla minimalistów

Pokrowiec to nadal dla Was za dużo? Nie po to kupujecie lekkiego i cienkiego laptopa, żeby teraz chować go w wielkim pokrowcu? Ok. Kolejna propozycja to – koperty. Tak. Od kilku sezonów absolutny fit. Fani minimalizmu szczególnie upodobali sobie szare, filcowe ze skórzanymi elementami. Ale wybór jest zdecydowanie większy. Od rozkładanych jak teczka po pokrowce stylizowane na koperty na listy.

 

źródło: ihcdstore.org

 

koperta na laptopa; źródło: takapaka.pl

koperta na laptopa; źródło: takapaka.pl

Na koniec ciekawostka dla dwukołowców

Podróżujecie do pracy rowerem? Także dla Was znajdzie się wygodne rozwiązanie. W sklepach sportowych można znaleźć torby na bagażnik, które mają specjalną kieszeń na komputer. Nie musicie więc na rowerze jeździć z plecakiem, a wasz laptop będzie bezpiecznie podróżował schowany w bagażu.

Torba na rower; źródło: http://www.digitaltrends.com/

Torba na rower; źródło: http://www.digitaltrends.com/

[FM_form id="2"]
Korzystam
Kto jest Sherlockiem Holmesem XXI wieku?
Korzystam
"Iron Sky". Dlaczego naziści z Księżyca wzbudzają takie zainteresowanie?
Korzystam
Mickey Rourke – czuły zabijaka