Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /SERWISY/figeneration/index.php:3) in /SERWISY/figeneration/wp-content/plugins/freshmail_for_wordpress/src/Plugin/Newsletter/Freshmail.php on line 15

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /SERWISY/figeneration/index.php:3) in /SERWISY/figeneration/wp-content/plugins/freshmail_for_wordpress/src/Plugin/Newsletter/Freshmail.php on line 15
Jak sfinansować własny start-up? – FiGeneration
Pracuję

Jak sfinansować własny start-up?


Start-up to model biznesowy, który z roku na rok znacząco zyskuje na popularności w naszym kraju i na całym świecie. Coraz większa liczba osób rozważa taką formę rozpoczęcia własnej działalności, niestety jednak nie posiada środków na rozwój swojego start-upu.

Start-up sposobem na biznes

Moda na start-up do Polski przybyła stosunkowo niedawno, ale ta forma pracy na własny rachunek z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. To doskonała droga dla osób, które mają innowacyjne pomysły i dostrzegają na polskim rynku możliwości rozwoju, których nie widzi nikt inny. To również świetna możliwość zaistnienia w branży dla osób, które dotychczas rozwijały swoje pasje w zaciszu własnych czterech ścian, ale postanowiły taką działalność skomercjalizować.

success-937892_1280

 

Polacy zamiast pracy na etacie coraz częściej stawiają na pracę na własny rachunek i rozwój indywidualnego biznesu. Własna działalność oznacza sporą niezależność i możliwość wdrażania w życie swoich pomysłów. Najczęściej przynosi nam również korzyści w postaci możliwości realizowania siebie, rozwoju swoich pasji, umożliwiając w ten sposób osiągnięcie dużego sukcesu zawodowego. Niestety założenie własnego start-upu wymaga od pomysłodawcy kapitału początkowego, który w polskich realiach może okazać się bardzo trudny do zgromadzenia.

Własne oszczędności

Każda osoba, która myśli o założeniu w przyszłości własnego biznesu, powinna jak najwcześniej zacząć gromadzić środki na ten cel. Dzięki oszczędnościom zyskujemy całkowitą niezależność, czyli możliwość samodzielnego podejmowania decyzji w oparciu jedynie o własne przeczucia i znajomość rynku. Własne zaplecze finansowe jest niezmiernie istotnym czynnikiem, który pozwala na start działalności nawet w momencie, kiedy nie uzyskamy finansowania z innych źródeł.

start-up

Kredyt bądź pożyczka

Zazwyczaj w pierwszej kolejności to właśnie do banku udajemy się w momencie, gdy brakuje nam pieniędzy na określony cel. Tak samo jest w przypadku rozwoju własnego biznesu, na który bez trudu można zaciągnąć kredyt już od pierwszego dnia działalności. Niestety oferta banków działających na rynku polskim skierowana do początkujących przedsiębiorców jest dość uboga, choć spora część przedsiębiorców z pewnością znajdzie w niej zobowiązanie dostosowane do swoich potrzeb. Początkujący przedsiębiorca może sięgnąć również po ofertę instytucji pozabankowych, które udzielają zobowiązań przeznaczonych na rozwój własnego biznesu nawet w wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Pozyskanie inwestora

Znalezienie inwestora na polskim rynku nie jest rzeczą prostą, ale nie niemożliwą dla zdeterminowanego przyszłego przedsiębiorcy. Jeśli posiadamy oryginalny pomysł, który ma duży potencjał rozwoju oraz spore szanse na przyniesienie zysku w przyszłości, to z pewnością będziemy w stanie przekonać osobę prywatną bądź firmę do zainwestowania środków w jego rozwój. Współpraca z inwestorem może przynieść nam korzyści nie tylko w formie dodatkowych pieniędzy na rozwój biznesu, ale także w możliwości czerpania z czyjegoś doświadczenia i znajomości branży.

Fundusze unijne

Unia Europejska jest ogromnym wsparciem dla osób, które myślą o założeniu własnego biznesu. To właśnie z myślą o młodych przedsiębiorcach organizowane są różnorodne formy pomocy, m.in. dotacje, pożyczki czy programy, które pozwalają pozyskać pieniądze potrzebne na rozwój biznesu. Pomoc unijna przeznaczona jest w dużej mierze na pomysły innowacyjne, związane z rozwojem najnowszych technologii i to właśnie takie start-upy mają największe szanse na otrzymanie dofinansowania.

board-1765874_1280

Crowdfunding

Crowdfunding, czyli tzw. finansowanie społecznościowe coraz częściej jest wykorzystywane jako sposób na sfinansowanie własnego biznesu. Start-up oparty na nieszablonowym i ciekawym pomyśle ma duże szanse na przyciągnięcie zainteresowania internautów, a tym samym na wzbudzenie w nich chęci udzielenia wsparcia finansowego. Crowdfunding to nie tylko wspaniały sposób na uzyskanie pieniędzy na własny start-up, lecz także świetne rozwiązanie na darmową reklamę już na etapie planowania biznesu.

A czy Wy myślicie o rozwoju własnego biznesu? W jaki sposób pozyskalibyście środki na rozwój swojego start-upu?

Podobał Ci się artykuł?

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać co jakiś czas informacje o nowych artykułach.

email marketing powered by FreshMail
Pracuję
Stanisław Grzesiuk, bard czy chuligan?
Pracuję
Slow life czy korpostyle – co wybrać, by potem nie żałować?
Pracuję
Magister inżynier sprząta w chlewie, czyli o jakości kształcenia słów kilka