Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /SERWISY/figeneration/index.php:3) in /SERWISY/figeneration/wp-content/plugins/freshmail_for_wordpress/src/Plugin/Newsletter/Freshmail.php on line 15

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /SERWISY/figeneration/index.php:3) in /SERWISY/figeneration/wp-content/plugins/freshmail_for_wordpress/src/Plugin/Newsletter/Freshmail.php on line 15
Innowacyjne sprzątanie – zainwestuj w technologię. – FiGeneration
Korzystam

Innowacyjne sprzątanie – zainwestuj w technologię.


Sprzątanie nie jest Waszą ulubioną czynnością? Macie w domu małego alergika, któremu musicie zapewnić odpowiednie warunki? Albo po prostu lubicie wracać do czystego mieszkania, w którym pachnie świeżością, jak tuż po generalnych porządkach? Bez obaw, nie musicie spędzać każdej wolnej chwili na sprzątaniu. Wyręczy Was technologia. Dziś kilka słów o sprzęcie sprzątającym, który wypucuje mieszkanie bez naszej ingerencji.

By pozbyć się kurzu

Odkurzanie to zajęcie o tyle proste, co niezbyt przyjemne. Na szczęście możemy z niego zrezygnować. Jak? Wystarczy zainwestować w odkurzacz samojezdny. Jeszcze kilka lat temu był to gadżet właściwie nieosiągalny dla przeciętnego Polaka. Na szczęście co roku na rynku pojawiają się kolejni producenci sprzętu tego rodzaju, za czym idzie oczywiście obniżka cen.

Roboty sprzątające, bo biorąc pod uwagę ich zaawansowanie technologiczne, tak powinniśmy je nazywać, działają na podobnej zasadzie jak zdalnie sterowane sprzęty. Dzięki systemowi czujników poruszają się samodzielnie po mieszkaniu. Czujniki dbają o to, żeby sprzęt nie lądował na ścianach czy meblach, a także nie spadł ze schodów. Bardziej zaawansowany technologicznie sprzęt posiada również czujnik brudu, który pozwala dokładniej odkurzyć nieco bardziej zabrudzone części mieszkania, jak kuchnia czy przedpokój. Niewielkie szczotki zbierają zanieczyszczenia zarówno z podłogi jak i wykładzin czy krótko przystrzyżonych dywanów.

Część oferowanych na rynku odkurzaczy ma wbudowany system, który pozwala zaprogramować dzień i porę odkurzania. Co to oznacza w praktyce? Odkurzacz może wysprzątać mieszkanie np. tuż przed naszym przyjściem z pracy czy powrocie z urlopu. 🙂

Mycie podłogi to także Wasza bolączka? Nie ma problemu. Wybierzcie jeden z dostępnych na rynku samobieżnych mopów. Działają na tej samej zasadzie, co odkurzacze, z tą różnicą, że posiadają zbiornik wodny, który czyści powierzchnię na morko.

mop samojezdny, źródło: http://store.irobot.com/

mop samojezdny, źródło: http://store.irobot.com/

Złapać oddech w czystym mieszkaniu

Dla bardziej wymagających i zaangażowanych w sprzątanie mieszkania właścicieli idealnym rozwiązaniem będą odkurzacze wodne z funkcją prania. Dzięki kilku naprawdę przydatnym funkcjom mogą spokojnie zastąpić tradycyjną miotłę, odkurzacz i mopa. Dodatkowo pozwalają skuteczniej pozbyć się brudu i oczyścić powietrze, ponieważ cały kurz unoszący się podczas sprzątania ląduje w wodnym zbiorniku. Nawilżone i oczyszczone powietrze jest wyjątkowo istotne dla małych alergików czy osób cierpiących na astmę.

Z widokiem

Okna brudne od zanieczyszczonego powietrza, ogrzewania i odbitych łapek ciekawskich zwierzaków to codzienny widok w wielu domach. Jak w gąszczu codziennych obowiązków dbać o czyste okna każdego dnia? Oddać to w ręce…technologii.

źródło: http://www.technobuffalo.com/

źródło: http://www.technobuffalo.com/

Designerzy wyszli bowiem naprzeciw potrzebom wszystkich zapracowanych Pań i Panów domu i zaprojektowali robota do mycia okien. Jak działa? Zasadniczo podobnie do odkurzaczy samobieżnych, inny jest natomiast mechanizm poruszania się po pionowej powietrzni szyby czy lustra. Robot bowiem mocowany jest za pomocą magnesu po obu stronach szyby. Sprzęt zapamiętuje wyczyszczony obszar, dzięki czemu dokładnie sprząta całą powierzchnię okna.

Pierze, prasuje…

Kolejnym imponującym sprzętem, który już wkrótce ma szansę trafić do naszych domów, opracowała firma Panasonic. Laundroid to innowacyjne urządzenie, które nie tylko zamieni brudne ubrania w czyste, ale także je złoży i posegreguje według członków rodziny. Do umieszczonej na dnie szuflady wrzucamy odzież do prania. Reszta należy do Laundroida. Si-fi, prawda?

Wyjdźmy do ogrodu

Dom czysty i pachnący. Czas na relaks w ogrodzie. Tutaj także czeka na nas kilka technologicznych niespodzianek.

Zacznijmy od trawnika. Idealnie skoszona, równa trawa to marzenie każdego ogrodnika. Jak jednak zadbać o ogród, gdy nie mamy na to czasu? Zdecydować się na robota koszącego. Działa sprawnie i cicho, właściwie bez naszego udziału. Koszoną powierzchnię trzeba jednak odpowiednio do koszenia przygotować. Żeby urządzenie nie powędrowało do sąsiada, musimy mu wyznaczyć za pomocą odpowiednio rozciągniętej linki, obszar koszenia. Należy pamiętać, że podobnie jak przy ręcznym koszeniu, także przy tym, należy usunąć z trawnika każdy wystający konar, kamień czy gałąź. Robot co prawda na niego nie najedzie, ale nie skosi również obszaru wokół. Roboty koszące mają natomiast jedną poważną wadę i nie jest to cena. Sprzęt radzi sobie dobrze tylko na bardzo równym terenie. Nie wjedzie na wzniesienie i nie pokona stromego zjazdu.

Zapchane liśćmi i gałęziami rynny to problem wielu posiadaczy domów. Nie dość, że ich sprzątanie jest uciążliwe, to chwilami dość niebezpieczne. Jeżeli nie chcecie sezonu jesiennego spędzić na drabinie zdecydujcie się na zakup Gutter Cleaner Robot – jednego z niewielu dostępnych na rynku produktów do udrażniania rur.

źródło: http://store.irobot.com/

źródło: http://store.irobot.com/

 

Related Post

Podobał Ci się artykuł?

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać co jakiś czas informacje o nowych artykułach.

email marketing powered by FreshMail
Korzystam
5 powodów negatywnej decyzji kredytowej
Korzystam
Nanoroboty szansą na lepsze leczenie. Czy czeka nas przełom w medycynie?
Bez kategorii
Tablet – niezbędna rzecz, czy kolejny bezsensownie wciśnięty nam gadżet?