Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /SERWISY/figeneration/index.php:3) in /SERWISY/figeneration/wp-content/plugins/freshmail_for_wordpress/src/Plugin/Newsletter/Freshmail.php on line 15

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /SERWISY/figeneration/index.php:3) in /SERWISY/figeneration/wp-content/plugins/freshmail_for_wordpress/src/Plugin/Newsletter/Freshmail.php on line 15
W co warto będzie inwestować w tym roku? – FiGeneration
Myślę

W co warto będzie inwestować w tym roku?


Rośnie świadomość Polaków odnośnie gromadzenia oszczędności na tzw. czarną godzinę, dzięki czemu z roku na rok udaje się nam odłożyć coraz większe kwoty. Czy wiemy w co je korzystnie zainwestować?

Inwestowanie wciąż mało popularne w Polsce

Wzrasta świadomość finansowa Polaków i ich kontrola nad własnym budżetem. Coraz częściej udaje nam się systematycznie odkładać drobne bądź większe kwoty na lokacie czy koncie oszczędnościowym. Niestety nadal zbyt rzadko zdajemy sobie sprawę, że tego rodzaju nisko oprocentowany produkt finansowy nie przyniesie nam zysków, a może nawet okazać się niewystarczający do samego pokrycia kosztów inflacji. Polacy nadal mają niewielką świadomość inwestycyjną, rzadko myślą pomnażaniu swojego kapitału poprzez jego umiejętne inwestowanie i nie chcą ryzykować utraty zgromadzonych środków.

inwestycje

Wybór właściwego instrumentu finansowego, na którym będziemy mogli się wzbogacić, nigdy nie jest łatwy. Od wielu lat w polskich rankingach najbardziej atrakcyjnych lokat kapitału królują nieruchomości, jednak niewielu Polaków stać na taki wydatek. W co inwestować mniejsze kwoty? Nowy rok niesie sporo zagrożeń, ale także duże możliwości dla zdecydowanych inwestorów.

Akcje

Specjaliści z rynku finansowego podpowiadają, że w tym roku warto będzie postawić na europejskie akcje. Choć produkt ten obarczony jest dość wysokim ryzykiem inwestycyjnym, to według wszelkich prognoz w 2017 roku rynek akcji najprawdopodobniej czekają duże wzrosty. Dobra sytuacja finansowa spółek sprawia, że utrzyma się także trend wypłacania wysokich dywidend oraz skupów akcji.

inwestycje

Platyna

W 2016 roku inwestowanie w złoto było popularnym trendem zwłaszcza w pierwszej połowie roku, kiedy kruszec ten zyskiwał na wartości. Niestety w ciągu kilku ostatnich miesięcy wartość jednej uncji tego surowca zmalała z 1350 do 1150 dolarów, a eksperci przewidują utrzymanie takich negatywnych trendów także w tym roku. Wobec systematycznych spadków cen złota, które notujemy już od ubiegłorocznych wakacji, inwestorzy zwrócili swoje oczy na platynę. Chociaż cena tego surowca w ostatnim czasie również potaniała to autem platyny jest coraz szersze zastosowanie jej w przemyśle oraz w jubilerstwie. Specjaliści zakładają, że dzięki wzrostowi popytu na samochody w Stanach Zjednoczonych, do których produkcji wykorzystywany jest ten surowiec, kupno platyny w 2017 roku może przynieść spore zyski.

https://pl.wikipedia.org/wiki/

Meksykańskie peso

Zakup walut rynków wschodzących to jeden z najpopularniejszych trendów inwestycyjnych w ciągu ostatnich lat. W Polsce rynek Forex wciąż jest w fazie rozwoju, ale coraz większa liczba osób decyduje się na handel tego rodzaju. Niestety uwaga inwestorów skupia się głównie na najpopularniejszych walutach, takich jak dolar, euro, funt, frank czy jen. Tymczasem w 2017 roku warto zwrócić uwagę zwłaszcza na meksykańskie peso, które w ubiegłym roku odnotowywało duże spadki ze względu na sytuację polityczną w Stanach Zjednoczonych i jest obecnie mocno przecenione. W 2017 roku peso ma duże szanse na odbicie i gwałtowne zyskanie na wartości.

inwestycje

Pszenica

Zboża są jednymi z najpopularniejszych towarów na giełdzie kontraktów terminowych, jednak w ciągu ostatnich kilku lat ich cena systematycznie malała. 2016 rok nie był dla pszenicy zbyt owocny, ale według przewidywań ekspertów ten surowiec może okazać się największym wygranym tego roku. Ze względu na ostatnie spadki cen, większość rolników mogła bowiem zrezygnować z hodowli tego zboża, co wpłynie na systematyczne wzrosty jego ceny. Na ceny pszenicy duży wpływ mają także zjawiska pogodowe, a po kilku latach stabilizacji pogodowej eksperci spodziewają się rychłego jej załamania, co może ograniczyć produkcję. Pszenica to inwestycja obarczona dużym ryzykiem, ale także dużą możliwością osiągnięcia atrakcyjnych zysków.

Cukier

Cukier w ciągu ostatniego półrocza odnotował duże zwyżki, a trend ten najprawdopodobniej zostanie utrzymany w najbliższej przyszłości. W tym sezonie po raz pierwszy od pięciu lat popyt przewyższy podaż, co może doprowadzić do deficytu tego surowca na światowych rynkach i gwałtownego wzrostu jego cen.

inwestycje

W co nie inwestować w 2017 roku?

W ciągu ostatnich kilku lat inwestorzy z całego świata tracili środki ulokowane przede wszystkim w funduszach surowców, np. w taniejących paliwach, kawie czy produktach rolnych. To był ciężki czas także dla surowców energetycznych, które od jakiegoś czasu odnotowują wyraźną przecenę. Niestety eksperci rynku finansowego są zdania, że trendy te zostaną utrzymane w 2017 roku. Ostrożnie należy podchodzić także do inwestycji w sektor handlowy, który w przypadku wprowadzenia zakazu handlu w niedzielę może znacząco stracić na wartości.

A Wy jak zamierzacie wykorzystać zgromadzone oszczędności? Planujecie jakieś inwestycje w 2017 roku? Zamierzacie lokować kapitał w sprawdzonych produktach finansowych czy może wolicie ryzykować, aby osiągnąć większy zysk?

Podobał Ci się artykuł?

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać co jakiś czas informacje o nowych artykułach.

email marketing powered by FreshMail
Myślę
Mars One – Kosmiczna misja bez powrotu
Myślę
Sandler & Stiller – o dwóch takich, co śmieszą
Myślę
Współczesne ikony designu